Typy ubytování

ubytovani

Soukromé domy nabízejí následující možnosti ubytování:

    • apartmány – mají 1 - 2 ložnice, kuchyň či kuchyňský kout v obývací místnosti, ve které je i rozkládací pohovka. Samozřejmostí je vlastní sanitární zařízení se sprch.koutem nebo vanou
    • studia – jsou to jakési garsoniéry, skládají se tedy z jedné obytné místnosti, kde jsou lůžka a zároveň i kuchyňský kout. Rovněž mají vlastní sanitární zařízení téměř vždy se srprch. koutem
    • samostatné pokoje – nemají vlastní kuchyň, k dispozici bývá společná. Sanitární zařízení bývá buď společné pro několik pokojů nebo má pokoj vlastní

Většina apartmánů, studií i pokojů má balkon nebo terasu, často s výhledem na moře. Některé apartmány a studia jsou vybaveny klimatizací.

Přestože je nabídka ubytování v soukromí velká, není výjimkou, že ve vrcholné sezóně není volné ani lůžko a hosté ubytování shání marně. Jde zejména o velmi atraktivní místa, ale mnohdy je stejný problém i v malých místech. Za nejproblematičtější období se pokládá období od 20. července do 15. – 20. srpna.

Dřívější rezervace apartmánů = větší výběr

Je logické, že pokud se rozhodnete pro dovolenou v Chorvatsku a začnete s hledáním ubytováním již v zimě, máte mnohonásobně větší výběr z apartmánů všech kategorií. Před hlavní sezónou je nabídka již nižší a top apartmány jsou  rezervované.

Mnoho turistů jezdí do Chorvatska s širší rodinou, s přáteli a tak se sejde skupina  8, 10 i více lidí. Je pochopitelné, že chtějí být ubytování v jednom domě. Proto si můžete rezervovat například 3 jednotlivé apartmány v jednom objektu. Avšak zde je velmi důležitá včasná rezervace, protože stačí, jakmile je jeden apartmán ze tří již rezervovaný, aby tento objekt  pro vás ztratil smysl.

Je tedy třeba vzít tyto skutečnosti zejména v nejvyšší sezóně v úvahu a nespoléhat se na to, že  nějaké  ubytování se  vždy najde. Nemusí se mnohdy najít, i kdybyste  ujeli desítky kilometrů.  Je proto lépe zavčas zvážit situaci a zajistit si ubytování předem.

Při rezervaci se hradí záloha 30% na bankovní účet majitele nebo na jeho adresu. Rezervace je závazná po uhrazení a připsání zálohy.
V případě nenastoupení k pobytu je záloha nevratná.

Zkratky z Úvodu v Přehledu apartmánů:

P2, P3 ……. 2 lůžk. pokoj, 3lůžk. pokoj

S2 ……….…2 lůžk. studio, 2 klasická lůžka (manželská)

S2+1  …….. 2 lůžk. studio, 2 klasická lůžka (manželská) + rozkl.pohovka pro 1 osobu

S3 ………….3 lůžk. studio, 3 klasická lůžka

AP3 ………. 3 lůžk. apartmán, 2 klasická lůžka(manželská) + rozkl.pohovka pro 1 osobu

AP4 ………. 4 lůžk. apartmán, 4 klasická lůžka

AP2+2 …… 4 lůžk. apartmán, 2 klasická lůžka, rozkl. pohovka pro 2 osoby

AP3+1 …… 4 lůžk. apartmán, 3 klasická lůžka, rozkl. pohovka pro 1 osobu

AP3+2 …… 5 lůžk. apartmán, 3 klasická lůžka, rozkl. pohovka pro 2 osoby

AP4+2 …… 6 lůžk. apartmán, 4 klasická lůžka, rozkl. pohovka pro 2 osoby

AP5+2 …… 7 lůžk. apartmán, 5 klasických lůžek, rozkl. pohovka pro 2 osoby

AP6+2 …… 8 lůžk. apartmán, 6 klasických lůžek, rozkl. pohovka pro 2 osoby