Výlety

vylety

Příznivá geografická i dopravní poloha Gradacu umožňuje krátkodobé i delší výlety po okolí, které vám mohou zpestřit pobyt u moře.

V těsné blízkosti Gradacu se nachází vesnička BRIST, do níž vede příjemná pěší vyhlídková cesta přímo nad mořem. Bristem projdeme i do vesnice PODACA, z jejíž staré části je úchvatný výhled po pobřeží.
Za návštěvu stojí i ZAOSTROG se starobylým františkánský klášterem a etnografickým muzeem.

Jižním směrem od Gradacu neopomeňte navštívit sladkovodní krasová BAČINSKÁ JEZERA s možností projížďky na zvláštních typických loďkách „ládžích“, ÚSTÍ NERETVY a samozřejmě středověký Dubrovník, na který si však musíte vyhradit celý den s odjezdem z Gradacu již ráno kolem 7.hodiny.

Z výletu do vnitrozemí vás jistě zaujme MOSTAR s jeho typickým, již obnoveným, mostem. Při cestě zpět lze navštívit svaté místo MEDJUGORJE a osvěžení vám nabídnou méně známé KRAVICKÉ VODOPÁDY.

Zájemci o historii jistě neopomenou VID s nedávno zpřístupněným antickým archeologickým parkem.

Pro návštěvníky celé Makarské riviéry je rovněž zajímavý výlet na pohoří BIOKOVO a nižší Rilić, která se vypínají nad celým zdejším pobřežím. Z každého letoviska na Makarské riviéře vedou označené pěší horské stezky k jejich vrcholům. Rovněž tak z Gradacu, kde jedna z informačních tabulí je u kapličky nad lékárnou. Začíná tam jeden z výchozích bodů. Nezapomeňte na pevné obutí a dostatek vody.

A jaká by to byla dovolená u moře, když byste si nevyjeli na některý ze sousedních ostrovů – nedaleký Hvar, Korčulu nebo poloostrov Pelješac. Výletní lodě odplouvají každé ráno od mola a jízdenky lze zakoupit během dne od „plážových“ prodavačů těchto výletů nebo večer před odplutím přímo na molu u lodě, případně v Informačním středisku na promenádě.