Bačinská jezera

Bačinská jezera se nacházejí u vesnice Bačina, směrem na Ploče, při levé straně magistrály, odkud je na ně také jeden z nejhezčích pohledů.
Pro tento účel zde také bylo zřízeno odpočívadlo – určitě se na něm zastavte a pokochejte se nádhernou přírodní scenérií, která se před vámi rozprostírá.Bačinská jezera panorama
Jezera jsou tvořena šesti navzájem propojenými, až 28 metrů hlubokými, krasovými závrty. Hladina vody je nad úrovní mořské hladiny, dno je pod ní. Jezera naplňuje z několika vývěrů sladká voda, ale jelikož je tato jezerní soustava propojena s mořem, a to odtokovým kanálem prokopaným v letech 1911-12, míchá se se slanou vodou. Této smíšené vodě se říká brakická a je velmi vhodným prostředím jak pro sladkovodní tak pro mořské ryby.Bačinská jezera (2)

Nejenom děti uvítají možnost projížďky na loďkách „ládžích“ – trvá cca 2 hodiny, průvodce Andre vám umožní i koupání, poskytne výklad i občerstvení, děti si nakrmí přímo z loďky ryby nebo kolem plující kačenky. Na břehu jezer můžete také spatřit zvláštní druh skotu malého vzrůstu, který tam chová místní farmář.kotviste,fish picknick
Po projížďce můžete zůstat na fish picknick, který Andre hostům připravuje na břehu u kotviště.
Ládže (v chorvatštině psáno ladje) jsou zvláštní typy širokotrupých lodí, které jsou charakteristické pro tuto oblast, zejména pro deltu Neretvy.

Věřím, že na tento výlet budete zcela jistě dlouho vzpomínat.